פד למחשב

מוזמנים להכיר פה את הפד הארגונמי שלנו:

אנשים רבים חושבים שמאחר והם יושבים במשך רוב היום מול מסך המחשב, הם אינם חשופים לפגיעות גוף הנובעות ממאמץ יתר. האמת רחוקה מכך. דווקא בגלל צורת העבודה שלהם, אלה אשר עובדים מול המחשב במשך שעות ארוכות, נתונים ללחצים כבדים מאוד, אשר יכולים להשפיע לרעה על מצבם הפיזי.


צורת השימוש שלנו בעכבר המחשב ובמקלדת, במסגרתה כפות הידיים שלנו מבצעות אלפי פעולות קטנות, יכולה לגרום לפגיעות קטנות ומצטברות במפרק כף היד. זאת, בעיקר בשל הנטייה שלנו להשעין את כפות הידיים והמרפקים שלנו על השולחן בעת העבודה על המחשב, כך שמירב התנועות שלנו נעשות על ידי מפרק כף היד. אחת הדרכים המומלצות והפשוטות ביותר למניעת דרכי עבודה לקויות ופוגעות אלה, היא שימוש בעזרתו של פד למחשב – אבל חשוב מאוד שזה יהיה פד ארגונומי ואיכותי.

 

פד למחשב - פתרון קל למניעת כאבים

כאשר אתם משתמשים בעזרתו של פד למחשב, אתם מחלקים בצורה נכונה יותר את הלחץ המופעל על ידכם, כך שאתם מפחיתים למינימום האפשרי את העומס המופעל על מפרק כף היד שלכם. כמו כן, ברגע שאתם עובדים על המחשב תוך כדי השענת האמה על פד למחשב, להבדיל מהשארתה תלויה באוויר, אתם מפחיתים את תנועת ה"שבירה" הנוצרת כאשר אתם עובדים עם המקלדת ועכבר המחשב, אשר יכולה להוביל במקרים רבים להיווצרות של הפגיעה אשר נהוג לכנות "מרפק טניס".
פגיעה זו אמנם אופיינית לשחקני טניס ומשם מגע שמה, אך בשנים האחרונות אנו רואים יותר ויותר אנשים אשר סובלים מהסימפטומים שלה בשל שימוש נרחב במחשב. פגיעה זו מאופיינת בכאבים עזים באזור המרפק אשר נובעים מנזקים מיקרוסקופיים זעירים הנגרמים לגידי השרירים בשל התנועות החדות המאפיינות את העבודה על המקלדת עם תנועות הידיים החדות והרפטטיביות המאפיינות אותה.


במידה ואתם מניחים את ידיכם על פד למחשב בעת העבודה, אתם מקטינים באופן משמעותי את הסיכון כי תלקו בפגיעה כזו או אחרת הנובעת משימוש לקוי במחשב.

 

גיל בן-טובים

יועץ ארגונומי מומחה,
MPH בבריאות הציבור עם התמחות בביומכניקה וארגונומיה.
מייסד ומנכ"ל ארגו פור יו בע"מ ומנהל ראשי של אתר ergoshop