מקלדת ארגונומית

העומס שמוטל על הידיים – הוא עומס מצטבר. בכל שעה של עבודה מול מחשב, הידיים שלנו מבצעות אלפי פעולות קטנות, חוזרות ונשנות. העומס על שורש כף היד, המפרקים, הגידים והשרירים גדול – ולאורך זמן עלולים להיווצר קרעים מיקרוסקופיים בגידים, שמובילים לכאבים, דלקות ובעיות אורטופדיות שונות. במקרים חריפים, הכאבים האלה עלולים לגרום לכם לקשיים של ממש בעבודה מול מחשב, ואף לקשיים בפעולות אחרות כמו הרמת משאות, הליכה לקניות ועוד.

מקלדת ארגונומית – הקלה בעומסים
אחת הדרכים להקלה על העומס ולהפחתה של הכאבים היא שימוש בציוד ארגונומי – ציוד שמסייע לגוף שלנו לעבוד נכון מוח המחשב ולהפחית את העומסים.
מקלדת ארגונומית היא כלי נהדר – שיכול להקל על רבים, לסייע במניעה של בעיות ולצמצם את הכאבים אם אלו כבר קיימים. רוב האנשים שעובדים מול מחשב משתמשים במקלדות פשוטות, שהעבודה עליהן אינה נוחה והדבר יוצר עומס על הגוף. מעבר להקלדה בעזרת מקלדת ארגונומית יכול להפחית משמעותית את העומס שמוטל על הזרועות והידיים.
כאן באתר תמצאו שתי מקלדות מיוחדות שיכולות להתאים לצרכים שלכם: מיני מקלדת ארגונומית וכן מקלדת ארגונומית ייחודית מבית מיקרוסופט.

מקלדת ארגונומית – ההצעות שלנו
מיני מקלדת ארגונומית – היא פיתרון נהדר שמסייע למיקום ארגונומי של עכבר המחשב. זו מקלדת קטנה ברוחב מצומצם שמאפשרת להניח את העכבר קרוב אליה. כתוצאה מכך – נחסך המאמץ הרב שבקירוב והרחקת היד מהמקלדת לעכבר, והעומס אשר מוטל על הזרוע שמשתמשת בעכבר פוחת בצורה משמעותית.


מקלדת ארגונומית מבית מיקרוסופט היא מקלדת נוחה מאוד לשימוש שמעודדת מנח נכון של הזרוע וכף היד ועוזרת בהשגת ישיבה נכונה מול המחשב.
היא מומלצת מאוד הן למי שסובל מכאבים בכף היד והן למניעה של כאבים עתידיים.

גיל בן-טובים

יועץ ארגונומי מומחה,
MPH בבריאות הציבור עם התמחות בביומכניקה וארגונומיה.
מייסד ומנכ"ל ארגו פור יו בע"מ ומנהל ראשי של אתר ergoshop