ישיבה ממושכת והשפעתה על עמוד השדרה

בעולם של היום רבים האנשים המבלים שעות ארוכות בישיבה מול מחשב בין אם בעבודה או בבית.
דבר זה יוצר לחצים רבים באזור הגב התחתון והצוואר. בזמן ישיבה משתנה היציבה והרגליים לא נוטלות חלק בנשיאת משקל הגוף, כך שהלחץ של משקל הגוף נופל כולו על הגב התחתון.
דבר זה מגדיל בצורה משמעותית את הלחצים על חוליות הגב התחתון הדיסקים שנמצאים ביניהם והמפרקים. יחד עם זאת הקשת הטבעית הקיימת בעמוד השדרה המותני אשר בזמן עמידה תפקידה לחלק את המשקל בצורה נכונה, אינה מתפקדת בזמן ישיבה. לכן כאשר יושבים שעות רבות נוצרת פגיעה מצטברת במפרקים שבין החוליות, ישנם מקרים בהם יכולה להיווצר פגיעה גם בדיסקים שבין החוליות עד כדי להגיע למצב של פריצת דיסק.

במידה ויש כאבים, צריך להתייחס אליהם כאל תמרור אזהרה. רצוי לבדוק את שורש הבעיה ולאתר את מקור הכאב ע"י בדיקה אצל כירופרקטור –מומחה לעמוד שדרה .
כירופרקט הינו טיפול ידני ללא תרופות או ניתוחים, כירופרקטור ע"י בדיקה ידנית בודק:
יציבה, סטייה של חוליות בעמוד השדרה, מבנה האגן, מצב טונוס השרירים, צוואר , טווחי תנועה ועוד..
בפגישת אבחון ראשונה הכירופרקטור מזהה אם יש חוסר איזון או סטייה בחוליות אשר יכולים לגרום ללחץ על המפרקים וגם על הדיסקים שבין החוליות.

עמוד השדרה מעבר לתפקיד של יציבה ותנועה הוא משמש צינור שדרכו עוברים תאי העצב המחברים את המוח לכל אברי הגוף הפנימיים והחיצוניים,דרך חוט השדרה. לחץ של חוליה על עצב כתוצאה מסטייה מצטברת פוגם בתפקוד האיבר שעליו אחראי העצב.

לכן יש חשיבות גדולה לאזן את חוסר האיזון הנוצר בין השאר כתוצאה מישיבה ממושכת, כירופרקטיקה ע"י סדרת טיפולים מכוונת חזרה את עמוד השדרה למצב אופטימלי, משחררת את הלחץ מהמפרקים והדיסקים ומאפשרת זרימת מידע מהמוח לכל האברים. כך הגוף יודע להמשיך לטפל בעצמו בצורה הטובה ביותר.

על הכותב:

דר' אייל ברגר הינו כירופרקטור
מומחה לעמוד שדרה- עבר הכשרה לימודית בקנדה לפני 16 שנה,מאז משמש ככירופרקטור המטפל באנשים רבים.

דר' אייל ברגר הינו חלק ממערך מטפלים מומחים בילאנג ילאנג –הבית לרפואה שלמה
בילאנג ילאנג מטפלים מומחים במגוון תחומים: כירופרקטיקה, רפואה סינית, שיאצו, טווינה, עיסוי רפואי,עיסוי ספורטאים,רקמות עמוק, רפלקסולוגיה.