כאבי גב וארגונומיה

מחקרים מלמדים כי רוב האנשים סובלים מבעיות גב שונות לאורך החיים.
חלק מהאנשים סובלים מבעיות של כאבי גב לעתים נדירות ובעוצמה נמוכה, אבל לא מעט אנשים סובלים מכאבים עזים וממושכים שמקשים עליהם בתפקוד היומיומי.

כאבי גב מתמקדים בדר"כ באזור הגב העליון והשכמות, באזור הצוואר או בגב התחתון.
בחלק גדול מהמקרים מדובר בכאבים על רקע של מתח שרירי. אבל במקרים אחרים הסיבות יכולות להיות קשורות לגורמים כמו פריצת דיסק או בלט דיסק, לעקמת ולמחלות שונות.

ישנן סיבות רבות אשר מובילות לבעיות של כאבי גב. ראשית, כמובן, ישנה הנטייה הגנטית, ומי שקרובי משפחתו סובלים מבעיות אלה נמצא בסכנה גבוהה יותר לפתח בעיות דומות.
בנוסף, פעילות ספורטיבית בעוצמה גבוהה כמו משחק כדורסל או ריצה יכולה גם היא לגרום לבעיות של כאבי גב ולפציעות המובילות לבעיות שונות.
אבל ברוב המקרים כאבי גב נובעים מסדרה של התנהגויות בחיי היומיום שלנו שניתנות לשינוי בקלות כמו מחסור בפעילות גופנית, שרירי בטן וגב חלשים ועודף משקל.

כאבי גב – מה עושים?

אם אתם סובלים מבעיות של כאבי גב חמורים שכוללים חולשה ברגליים, כאבים בחזה או שמדובר בכאבים ממושכים שאינם עוברים, יש להתייעץ עם רופא מקצועי.
במקרים קלים יותר ניתן להתמודד עם כאבי גב בעזרת שורה של פעולות, כמו פעילות ספורטיבית מתונה (הליכה, ריצה, יוגה, פילאטיס וכו'), חיזוק שרירי היציבה, השרירים שעוזרים לנו לתמוך בגוף, והפחתה במשקל במידת הצורך.

כאבי גב וארגונומיה
חלק גדול מאיתנו נמצא שעות רבות ביום במשרד, בישיבה.
רבים טועים לחשוב שעבודה מסוג זה אינה מטילה עומס על הגב, אך הדבר אינו נכון.
אימוץ כללי ארגונומיה נכונים, ישיבה נכונה ושימוש בסביבת עבודה מותאמת אליכם - יכול להקל מאוד על הכאבים ולשפר את מצבכם בצורה משמעותית.
אם אתם סובלים מכאבים נשמח לספק לכם שירותים של ייעוץ ארגונומי ולייעץ לכם אם מומלץ לכם להשתמש בציוד עזר שיקל לכם על הכאבים.

מוזמנים ליצור איתנו קשר

דרך הטופס

או בדף

הפייסבוק שלנו

.

 

גיל בן-טובים

יועץ ארגונומי מומחה,
MPH בבריאות הציבור עם התמחות בביומכניקה וארגונומיה.