מעמד למחשב נייד

בשנים האחרונות, יותר ויותר אנשים נוטשים את מחשבי השולחן הגדולים והמסורבלים – ועוברים לעבוד עם מחשבים ניידים. מחשב נייד מאפשר לקחת את העבודה לכל מקום, ובעידן שבו בכל מקום יש אינטרנט אלחוטי או סלולרי, כל בית קפה או ספסל ברחוב יכולים להפוך לפינת עבודה.

השעות הארוכות שמעבירים רבים בעבודה עם מחשבים ניידים עלולה לגבות עם השנים מחיר יקר בדמות כאבים שונים, בשל התנוחות הלא טבעיות שגופכם ניצב בהן בעת העבודה. זה נכון כמובן גם במקרים של מחשבים נייחים, אבל בעבודה במחשב נייד, הבעיה גדלה משום שבמקרים רבים אנו עושים בו שימוש בסביבת עבודה מאולתרת.

עבודה עם מחשב נייד כוללת במקרים רבים לחץ מאסיבי שמופעל על שורש כף היד, בשל השימוש בתחליף לעכבר שנמצא במחשבים ניידים. בנוסף - עבודה עם מחשב נייד עלולה לגרום לכאבי צוואר וגב. כאבים אלה נובעים מכך שמסך המחשב לא נמצא במקרים רבים בזווית ישרה מול העיניים שלנו, כך שעלינו לאמץ את צווארנו בזוויות לא טבעיות על מנת להביט בו. מאמץ זה, אף שאינו מורגש תמיד באופן יום יומי, מצטבר במהלך השנים וגורם לכאבי צוואר ולבעיות גב.


מעמד למחשב נייד – מקל על העומס

על מנת למנוע את הכאבים, מומלץ מאוד לעשות שימוש באביזר שנקרא מעמד למחשב נייד. המעמד יעזור לכם להימנע מתנוחות לא טבעיות שגורמות לעומס רב, לדלקות ולכאבים.

היתרון המרכזי בהתקנת מעמד למחשב נייד נעוץ בכך שאתם יכולים להתאים בצורה אופטימלית את גובה מסך המחשב והזווית שלו - כך שיפנה אליכם מבלי שתצטרכו להפעיל מאמץ מיותר של שרירי הצוואר על מנת להביט בו.

מעמד למחשב נייד יכול להקל עליכם גם את מלאכת ההקלדה. הפס הארגונומי שנמצא בחזיתו של המשטח יסייע לכם לכוון את זווית העבודה, כך שתימנע "השבירה" בכפות הידיים ויתאפשר לכם לעבוד בצורה נוחה יותר. באמצעות מעמד למחשב נייד אפשר להוריד למינימום האפשרי את העומסים באזור רגיש זה.

כאן באתר תמצאו מעמד למחשב נייד ברמה הגבוהה ביותר – זהו מוצר איכותי, עמיד שמתאים לסביבות עבודה רבות. הוא מתקפל בקלות כך שתוכלו לקחת אותו אתכם.

 

גיל בן-טובים

יועץ ארגונומי מומחה,
MPH בבריאות הציבור עם התמחות בביומכניקה וארגונומיה.
מייסד ומנכ"ל ארגו פור יו בע"מ ומנהל ראשי של אתר ergoshop