להשתמש בסלולרים בלי מכאבים

הטלפונים הסלולרים הפכו בשנים האחרון לפריט חובה בכף היד של כל אחד ואחד מאיתנו. אם בעבר, השימוש העיקרי שעשינו בהם היה לצרכי שיחה, הרי שכיום אנשים רבים משתמשים בניידים בעיקר לצרכי כתיבת הודעות וגלישה ברשת.

לשימוש הגובר בסמארטפונים יש לעתים מחיר כבד – בדמות כאבים בידיים ובזרועות. אחרי הכל, גם המכשירים האיכותיים ביותר, בנויים באופן כזה ששימוש חוזר ונשנה בהם מטיל עומס כבד על הגוף – שעלול לגרום לדלקות ולכאבים כרוניים.

אז מה אפשר לעשות? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לצמצם את ההשפעה ההרסנית:

1. אל תקלידו במקלדת של הסלולרי טקסטים ארוכים, פעולת ההקלדה על המקשים הקטנים היא קטלנית לגידי האצבעות וכף היד. נסו לדחות ככל האפשר כתיבת הודעות ארוכות למועד שבו תהיו ליד מחשב נייד או נייח. אם אתם נמצאים מחוץ לבית לעתים קרובות – וזקוקים למכשיר שבו תוכלו לכתוב בנוחות, שווה לכם לשקול לקנות טאבלט ייעודי, עם מקלדת, שמותאם הרבה יותר לצורך הקלדה.
2. שימו לב לדרך בה אתם אוחזים את הטלפון בזמן ההקלדה עליו - והקפידו לא "לשבור" את מפרק כף היד בעת האחיזה.
3. החזיקו את הטלפון ביד אחת והפעילו אותו בעזרתה של היד השנייה.
4. בזמן השימוש בטלפון, נסו להרים אותו לגובה בו אין כיפוף בצוואר. בזמן שיחה - השתמשו ככל האפשר באוזניה. הטיית הצוואר אל הטלפון ובמיוחד החזקתו בין האוזן לכתף מזיקה מאוד לצוואר.
5. ולא לשכוח: אל תשתמשו בו תוך כדי נהיגה - והיזהרו בשימוש בו גם בהליכה, שכן הוא עלול לגרום לכם לרדת לכביש בעת שמכוניות חולפות, או להיתקע בעוברי אורח/רוכבי אופניים וכו'.