ריהוט ארגונומי למשרד – מדריך

אחד הנושאים החשובים ביותר, שחשוב שיעמוד לנגד עיניכם כאשר אתם עומדים לרכוש ריהוט למשרד – הוא נושא הארגונומיה. בחירה של ריהוט ארגונומי תסייע לעובדים לשמור על בריאותם ולהימנע מפציעות ומכאבים. אחרי הכל, כולנו מבלים מדי יום שעות ארוכות במשרד. עבודה בסביבה לא מותאמת, גוררת מאמצים פיזיים, שעלולים לגרום לכאבים ופציעות.

ריהוט ארגונומי למשרד - 10 טיפים שיעזרו לכם:

1.כשאתם קונים שולחנות – הקפידו לבחור בכאלו שמתאימים לסוג העבודה שתבוצע עליהן. האם העובד זקוק לציוד נוסף על השולחן מלבד מחשב? האם השולחן ישמש גם לפגישות? לתשובות על השאלות האלו יש חשיבות בבחירת סוג השולחן וגודלו.
2.השתדלו לבחור שולחן ללא הפרעות לרגליים, כך שאלו יוכלו לנוע בחופשיות, וללא מגירות שיגבילו את תנועת העובד.
3. מומלץ לבחור שולחן בעל עובי קנט של לא יותר מ-3 ס"מ, אחרת משענות הידיים של הכיסא ייתקעו בשולחן.
4. לגובה הכיסאות והשולחנות חשיבות רבה – ולכן מומלץ להשתדל לרכוש כיסאות ושולחנות עם אפשרויות מגוונות בכיוון הגובה, כך שהעובדים שיעשו בהם שימוש יוכלו לבצע התאמה אישית.
5. אם יש לכם אפשרות כזו – אל תהססו לאפשר לעובדים לבחור כיסא באופן אישי, מבין מספר אופציות. להתאמה האישית יש חשיבות רבה, ואם הדבר ניתן, כדאי שהעובדים יוכלו להתנסות מראש בכיסא – ולראות אם הוא נוח להם.
6. אם יש לכם עובדים בעלי מגבלות גופניות כאלה או אחרות, התייעצו איתם באופן אישי בבחירת הריהוט המתאים להם כדי לבנות עבורם סביבת עבודה מתאימה.
7. לצד השולחנות והכיסאות – במקרים רבים יש חשיבות גם לפתרונות האחסון השונים. אם העובדים עושים שימוש רב בספרים, חוברות וכו' - הקפידו לבחור את הריהוט הנוסף כך שיצור סביבת עבודה שבה יש לעובד גישה נוחה וקלה אליהם.
8. לתאורה במשרד יש חשיבות רבה ליצירתה של סביבת עבודה נוחה. ברוב המשרדים לא ניתן לבצע שינויים בתאורה הקיימת, ולכן מומלץ לבדוק אם תוספת של פתרונות תאורה נקודתיים יכולה לסייע לעובדים במשרד.
9. אחד המכשולים ליצירת סביבה נוחה נעוץ בכבלים החשמליים הרבים שסובבים אותנו. כיום ניתן לרכוש מגון של פתרונות גם בתחום זה, שימנעו את המצב שבו כבלים זרוקים על הרצפה ליד הרגליים ומפריעים לנוע לעבוד בנוחות.
10. זכרו שגם לאחר שרכשתם ריהוט ארגונומי – לדרך שבה העובדים עושים בו שימוש יש השפעה מכרעת – וחשוב מאוד להעניק להם את הידע המתאים באשר לדרכי העבודה הנכונות.
 

רוצים לדעת עוד? מוזמנים ליצור איתנו קשר ונשמח לסייע לכם בבחירת ריהוט ארגונומי למשרד שלכם!